loading.gif
mobile-banner-bg
mobile-banner-bg
AYDIN AY

AYDIN AY

Teşkilat

Teşkilat

AYDIN AY

Teşkilat Başkanı


1971 Malatya-Pütürge doğumlu olan Aydın AY, 1984 yılında Pütürge yatılı bölge okulundan mezun olmuştur. 1986 yılında İstanbul Adalar ilçesinde babasının işlettiği Kıraathane de işe başlamıştır. 2002 yılında kendi kurmuş olduğu Emlak Alım Satım Danışmanlığı ofisinde halen Emlak Danışmanlığına devam etmektedir.

Siyasi hayatına 1992 Yılında Refah Partisi Adalar ilçesi Maden Mahalle Başkanı olarak başlayan Aydın Ay daha sonra 1994-1998 yılları  arasında Refah Partisi Adalar İlçe Yönetim Kurulu, Sosyal İşler ve Yerel Yönetimler Birim Başkanlıkları görevinde bulunmuştur.

2002 yılında Ak Partinin kuruluşuyla siyasi hayatına burada devam eden AY, 2014 yılında Ak Parti Adalar İlçe Yönetim Kurulu ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı yapmıştır. 16 Nisan 2018 Adalar AK Parti 6. Olağan Kongresi ile İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Sekretarya Birim Başkanı ve Teşkilat Başkanı Olarak Görev Yapmıştır. 20 Ocak 2021 Adalar Ak Parti 7. Olağan kongresi ile ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Yönetimdeki görevini Teşkilat Başkanı olarak sürdürmektedir. Aynı Zamanda Birçok Farklı Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk sahibidir.