loading.gif
mobile-banner-bg
mobile-banner-bg
FAHRETTİN ÖZDEMİR

FAHRETTİN ÖZDEMİR

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

FAHRETTİN ÖZDEMİR

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı


1964 Kastamonu-Taşköprü doğumlu olan Fahrettin Özdemir 1983 yılında Liseden mezun olmuştur. 1985 Yılında Askerlik görevini tamamladıktan sonra çalışma hayatına devam  eden ÖZDEMİR, 2011 Eylül ayında T.C. Başbakanlıktan emekli olmuştur.

1978-1994 Yılları arasında Anadolu Kulübü Büyükada Şubesinde çeşitli görevlerde çalışmıştır.  Daha sonra Personel Müdürü iken istifa etmiş, İstanbul Büyükşehir  Belediyesinde çalışma hayatına devam etmiştir. 1994-2000 Yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri sorumluluğuna getirilmiş olup tesislerin yapılandırmasında ve Turing den yeni işletmelerin devralınmasından sorumlu olmuştur.  1999 Aralık ayında İBB’den istifa ederek Amasya da bir otele yönetici olarak gitmiştir.

2000-2003 Yılları arasında Amasya Hamamözü Gimpaş Termal Otelde  Genel Müdür olarak görev yapmıştır. AK Partinin kuruluşundan sonra Sn.Genel Başkanımızın  emri ile Ankara Genel Merkezde görev yapmak üzere buradan ayrılmıştır. 3 Şubat- 11 Temmuz 2003 tarihleri arasında  Ak Parti Genel Merkez Yiyecek İçecek Müdürlüğü yapmıştır. 2003-2007 Yılları arasında Sn.Başbakanımızın  talimatı üzerine Sn.Başbakanımızın Gıda ve Gıda Güvenliğinden sorumlu olarak çalışmıştır. Temmuz 2007’den 2010 yılı sonuna Kadar Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2010-2011 Başbakanlıkta çalışmış olup 2011-Eylül ayında emekli olmuştur.

Siyasi Hayatına 1992 Yılı Refah Partisi Adalar İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak başlamış; Sekreterlik, Mahalli İdareler Başkanlığı ve Muhasip görevlerinde bulunmuştur.  16 Nisan 2018 Adalar AK Parti  6. Olağan İlçe Kongresiyle birlikte İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yapmıştır. AK Parti Adalar 7. Olağan Kongresi ile İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine tekrar seçilmiş, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Aynı zamanda Büyükada Hamidiye Camii Dernek Başkanı ve Çarşı Camii Yönetim Kurulu üyeliği yapmakta olan ÖZDEMİR  Birebir Hafızlık Eğitim Merkezi İlim ve Kültür Derneği Kurucu üyesidir.

Evli ve 3 çocuk sahibidir.