loading.gif
mobile-banner-bg
mobile-banner-bg
ASLI BARIŞKAN YALAP

ASLI BARIŞKAN YALAP

Sosyal Politikalar

Sosyal Politikalar

ASLI BARIŞKAN YALAP

Sosyal Politikalar Başkanı


1980 İstanbul, Adalar, Büyükada doğumlu olan Aslı BARIŞKAN YALAP; İlk, Orta ve Lise eğitimini Heybeliada Hüseyin Rahmi Gürpınar Lisesinde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Diş Protez Bölümü, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi sonrasında Okan Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programında ‘’ Adalar İlçesinde Hasta Hakları Bilgi Düzeyi ve Bilgi Düzeyine Sosyal Medyanın Etkileri’’ konusu ile Tezli Yüksek Lisans programını tamamlayarak Uzman Sağlık Yöneticisi ünvanını almıştır. Halen Sağlık Bilimleri Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Lisans Programına devam etmektedir.

2001 yılından itibaren Diş Protez Teknikeri olarak çalışmış, 2003 yılında Viya Tanım A.Ş.’ de Finans ve Muhasebe Bölümünde çalışmış, 2004 Yerel Seçimlerinde Heybeliada Muhtarlığı 1. Azası seçilerek 5 sene vekaleten Heybeliada Muhtarı, 2009 Yerel Seçimlerinde Heybeliada Muhtarı seçilerek Heybeliada halkı başta olmak üzere Adalar halkına hizmet etmiştir. İştigal konusu ile ilgili derneklerin kurullarında yönetici olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Siyasi hayatına 2021 yılında AK PARTİ Adalar İlçesine üye olarak başlayan siyasi hayatı, 2003 yılından itibaren yapılan seçimlerde aktif görev almıştır. İstanbul Muhtarlar Derneğinin kurucuları arasında yer almakta olup, başta İstanbul Muhtarları olmak üzere Türkiye genelindeki birçok Muhtar ile çalışmıştır. Adalar Ak Parti 7. Olağan kongresi ile ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Yönetimdeki görevini Sosyal Politikalar Başkanı olarak sürdürmektedir.

Evli ve 1 çocuk annesi olan BARIŞKAN YALAP, aslen baba tarafından Siirt, anne tarafından Ordu, eşi tarafından Eskişehirlidir. Doğma büyüme Heybeliadalı olup,  yüzme, yürüyüş ve futbol sporlarıyla ilgilenmektedir. Kitap okumaya düşkün olup, yan flüt çalmaktadır.