loading.gif
mobile-banner-bg

İstanbulu Yeniden Hizmet Belediyeciliğine Kavuşturacağız

İstanbulu Yeniden Hizmet Belediyeciliğine Kavuşturacağız
13 Kasım 2023 - Pazartesi

İl Başkanımız Kabaktepe, Kanal7 televizyonunda Mehmet Acet’in konuğu oldu. Yerel seçimlere ilişkin mesaj veren Kabaktepe, “Kasım ayının 19-20'sinde teşkilatlarımızın temayülleri yapılacak daha sonra adaylarımız belirlenecek. 2024’te İstanbul’u yeniden hizmet belediyeciliğine kavuşturacağız.” dedi.

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe'nin açıklamalarından satır başları:

Müracaatlarımız başladı, aday adaylarımızı bekliyoruz. Kasım ayının 19-20'sinde teşkilatlarımızın temayülleri yapılacak daha sonra adaylarımız belirlenecek. Kamuoyunda çok konuşulan aday adaylarımız var. İstanbul'u kazanacağımı. 2024’te İstanbul’u yeniden hizmet belediyeciliğine kavuşturacağız.

Bizlerin gönlünden geçen diye bir süreç olmuyor. Bu süreçler içerisinde tüm değerlendirme mekanizmalarıyla belirlenecek. Biz İstanbul'da 1500 adayla milletimizin karşısına çıkacağız. 39 belediye başkan adayımız 1400 küsur meclis üyesi adaylarımız olacak. 

Sokağa çıktığımızda vatandaşımız isimler söylüyor, o anlamda tabi ki saha çalışmalarımızdan gelen bilgiler var. 

AK PARTİ'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Cumhurbaşkanımızın yaklaşımından benim de edindiğim intiba Kasım ayında belediye başkanlarımızın açıklanacağı gibiydi. Şimdi o Kasım ayı başlarından itibaren başlayacak dediğimiz süreç Aralık ayının 10'dan sonra başlayacak. Aralık ayı içerisinde adaylarımızı ilan etmeye başlarız. 

Biz her iki türlüsünü de yapmıştık daha önce; tüm adayları bir anda ilan ettiğimiz seçim de var, ayrı ayrı ilan ettiğimiz seçim de var.

AK PARTİ'NİN MİTİNGLERİ

Teşkilatlarımız mahalle mahalle çalışıyor, kadın kollarımız, gençlik kollarımız üyelerimizle irtibat kurarlar. Milletimizin verdiği destek çok önemli. 28 Ekim'de de Gazze mitinginde de öyle oldu. Cumhurbaşkanımız ne diyor? Nasıl çözülür bu iş diyor? Gazze'de öncelikle ateşkesin sağlanması gerekiyor. Mitingimize gelen vatandaşlarımız İsrail'in soykırımına 'Dur' dedi. AK Partili olmayanlar da katıldı. 

İktidar muhalefet anlayışından dolayı Gazze mitingini değersizleştirmeye çalışanlar oldu. Türkiye'de muhalefet çözüm odaklı siyaset yapmıyor. CHP'nin yeni genel başkanı da Hamas'a terör örgütü diyor. Şuan Filistin'de yaşanan bu vahşete karşı CHP ne diyor? Çözüm önerisi ne? Miting yapma demekle olmuyor. Madem ana muhalefetsiniz çıkın ve önerilerinizi söyleyin.

"İMAMOĞLU ADAY OLURSA ÇOK RAHAT KAZANIRIZ"

Bizim için İmamoğlu'nun aday olması daha rahat kazanacağımızı gösteriyor. Başka bir aday ile de rahat kazanacağız ama İmamoğlu ile çok daha rahat kazanacağız. Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın İstanbul Belediye Başkanlığını kazandığını göreceğiz. 5 senedir CHP'li seçmen dahi 'Başardı mı?' diye soruyorsunuz 'Başarmadı' diyor. İstanbul'u alırken temel atmama töreni başlattıklarında şimdi kapattıkları projeleri yeniden başlatıyorlar. 

AK Parti döneminden kalan projeler ile reklam yaptılar. Guguk kuşu siyasetidir bu. Bugün de metro, tramvay hattı dediğimiz projelerinde yüzde 90'nının AK Parti tarafından yapıldığı projeleri 'Biz yaptık' diyorlar.

İSTANBUL'DAKİ SORUNLAR

"İstanbul'da trafik sorunu bugün oluştu" diyemeyiz. Fakat biz bıraktığımızdaki oranlarla bugünkü oranlar arasındaki farkı eleştiriyoruz. Metro 12 kilometre tamamlandı. İmamoğlu 200 kilometre metro ağından bahsediyordu.

Kentin 50 yıl sonrasını düşünerek proje yapmalısınız. 4,5 yıldır İstanbul'a yeni su kaynağı oluşturacak yatırım yaptınız mı? Bugün İstanbul susuzluk çekmediyse iki proje nedeniyle çekmedi. İkisi de Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediye Başkanı olduğu zaman yaptığı projeler. 

Kent büyümeye devam ediyor, bu nedenle projeler de büyütülmeli. Vatandaşımız CHP ile AK Parti belediyeciliğine bir baksın. Kadıköy ile Üsküdar'ı karşılaştırsın. İstanbul Büyükşehir yerel yönetimde bütçesi 10-12 bakanlığımızın bütçesinden fazladır. 

Şu yatırımı yapacağız diye ayırdığı bütçenin kullanılmadığını da görüyoruz. 

İSTANBUL'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM

İmamoğlu, yılda 20 bin konut yapacaktı. 4 sene oldu 80 bin konut nerede? 

Kentsel dönüşümde kamu tarafına bakarsa bir ilçe belediyeleri var, il belediyesi var, bakanlık var. AK Parti Büyükşehir Belediyesi olarak 97 bin konutun değişimini sağlamışız. İlçe, büyükşehir ve bakanlıkla birlikte de 700 bin konut bitmiş. 180 bin konutunda yapımı devam ediyor. Biz şimdi İstanbul'da yeni dönüşüm projeleri yapıyoruz, ilçe belediyeleri marifetiyle yapıyoruz.

Biz önceden belirlediğimiz çerçeveye göre aday arayışımız yok. Cumhurbaşkanımızın bize kazandırdığı yaklaşımdan birisi kafanızda bir kare belirleyip o kareye oturmaya çalışmayın. Önce vatandaşa bakın.